Adem Samet Ertürk
Adem Samet Ertürk
Grafiker Sosyal Medya Uzmanı Video Tasarımcısı Web Tasarımcısı Müzik Prodüktörü
Adem Samet Ertürk

Blog

Spotify | Doğrulanmış Rozeti Nasıl Alınır?

Spotify | Doğrulanmış Rozeti Nasıl Alınır?

Selamlar,

Bu makalem de sizlere Spotify Doğrulanmış Sanatçı rozetini nasıl alacağınızdan bahsedeceğim. Yararlı olması dileğiyle.

Başvuru https://artists.spotify.com sayfasından bire bir yapılmaktadır. Rozeti alma ihtimaliniz %60‘dır. Yapım şirketleri tarafından adınıza açılmış Sanatçı Sayfasını profilinize alabilmeniz ve rozet sahibi olabilmeniz için 1 adet İnstagram ya da Twitter hesabınız olması gerekiyor. İnceleme için istenmekte.

https://artists.spotify.comweb sitesine girdikten sonra alttaki ekran görüntülerine göre hareket edebilirsiniz.

1-) 

1.1 -) İlk adım da Ok ile gösterdiğim üzere Artist or Manager (Sanatçı ya da Menajer) butonuna tıklamanız gerekmekte.

2-) 

2.2 -) Sanatçı olup olmadığınızı soruyor. Devam butonuna basalım.

3 -) 

3.3 -) Ok ile gösterdiğim Text kutusuna Yapım Şirketi ya da Şirketleri tarafından adınıza açılmış olan Sanatçı Sayfanızın linkini bırakabilirsiniz. Ya da Sahne adınızı da oraya yazıp doğru sayfayı seçebilirsiniz.

4 -) 

4.4 -) Doğru sayfayı seçip seçmediğinizi sormakta. “Yes, claim ıt” butonuna basarak devam edebilirsiniz.

5 -) 

5.5 -) Bağlamak istediğiniz Spotify Hesabını sormakta. Sanatçı sayfası değil, kendi profilinizi sormaktadır.

6 -) 

6.6 -) Adınız, Soyadınız, E-Posta Adresiniz, Mesleğiniz ve Yapım Şirketinizin adını istemekte. Bunları doğru bir biçimde doldurunuz.. Meslek olarak Artist seçmeniz ve E-Mail adresi olarak Kurumsal bir Mail adresi kullanmanız işleri kolaylaştırır. Tabii kullanmasanız da olur. Kurumsal Mail Adresi sadece %60‘lık ihtimali %70-80 yapar.

7 -) 

7.7 -) Müziklerinizin, sanatçı adınızın incelenebilmesi adına sizden Sosyal Medya hesabı istemekte. Twitter ya da İnstagram adresinizi yazabilirsiniz.

8 -) 

8.8 -) Ekran Görüntüsünde gördüğünüz üzere ben Twitter hesabı koydum. Ayrıca koyacağınız Sosyal Medya hesabına da Doğrulama Rozeti almak isterseniz Spotify Artist hesabınızın o mecra‘ya bağlı olması işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.

9 -) 

9.9 -) Başvurunuzun tamamlandığını ve 3 gün içerisinde size dönüş yapacaklarından bahsediyor.

10 -) 

10.10 -) “artistsupport@spotify.com” mail adresinden tarafınıza üstteki ekran görüntüsünde göründüğü gibi bir mail adresi gelecektir. Bu mail başvurunuzun onaylandığını ve rozet sahibi olduğunu söylemekte.

11 -) Hesabınız doğrulandığı zaman sonuç alttaki gibi olur. Ayrıca Spotify Artist‘in iyi yönleri oldukça fazla. Bir kaç örnek vermemi isterseniz; “Dinleyicilerinizi takip edebilirsiniz, Hangi İl ya da Ülkelerden dinlendiğinizi görebilirsiniz, Konserlerinizi yönetebilirsiniz, Diğer Sosyal Medya Mecralarında Doğrulama Rozeti‘ni Çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. vs vs.”

Benden bu kadar.. Bir daha ki Sosyal Medya makalesinde görüşmek ümidi ile..